Bez kategorii

Zmiana łóżeczka

Zmiana łóżeczka

W związku z tym, że niedługo na świat przyjdzie kolejny maluch, postanowiliśmy zmienić naszemu synkowi łóżeczko niemowlęce na dziecięce z osłonką przed wypadnięciem. Nie wiedząc jaka będzie reakcja malucha, woleliśmy zrobić to wcześniej, by w razie czego przyzwyczaić pomału synka do tej zmiany. Po złożeniu łóżka, pościeleniu na razie tą samą pościelą, by czuł się bezpieczniej, wytłumaczyliśmy, że jest to jego łóżko i będzie teraz w nim spał. Oswajaliśmy go z tą informacją przez pół dnia. Gdy przyszła pora snu, zaprowadziliśmy malucha do jego pokoju i położyliśmy go w nowym łóżeczku. Ku mojemu zdziwieniu, nie było protestu. W pokoju został z tatą, który oswaja go z sytuacją, że mama będzie w tym momencie prawdopodobnie usypiać drugie maleństwo. Początkowo syn zapoznawał się z nowym miejscem, pokazując tacie wyrzeźbione baranki w łóżeczku, rozmawiać z nim po swojemu, aż w końcu zasypiał. Trwało to około godzinę. I tak przez około dwa tygodnie.

Zmiana łóżeczka – ile trwa przyzwyczajenie się dziecka?

To zależy, zależy wszystko od dziecka. Drugiego dnia, synek nie do końca był chętny ale już na trzeci dzień, sam pobiegł do pokoju, położył i czekał na tatę, aż do niego przyjdzie. Aktualnie maluch śpi już w nowym łóżeczku ponad miesiąc. Przyzwyczaił się już chyba, że to jego miejsce do snu. Czasami potrafi odwrócić się i zasnąć w mgnieniu oka.

Dodam, że moją obawą jeśli chodzi o nowe łóżeczko, był strach przed wypadnięciem, ponieważ syn podczas snu strasznie się kręcił i obijał o szczebelki. Dlatego myślałam, że barierka jest zbyt niska. Początkowo podkładaliśmy dużą usypaną pufę. Ale młody nie spadł z łóżka, mimo swoich fikołków, więc moje obawy z dnia na dzień zmalały.

Może cię zainteresować