PODRÓŻE

Weekendy 2017 – jak je zaplanować?

Przedłużamy Weekendy 2017

Kto nie lubi urlopu, no kto!? Pewnie, że lubimy a jeszcze jak jedziemy w fajne, wyczekane miejsce i jest pogoda to jest raj. Ludzi ogranicza czas urlopowy, dlatego warto jest zakombinować tak, by odczuć jak najwięcej dni wolnych bez brania w to miejsce za dużo urlopu. W tym roku Święta przypadają następująco (pomijając Trzech Króli, które już minęły :)):

  • 16 – 17 kwietnia – Wielkanoc (niedziela – poniedziałek)
  • 1 maja – Święto Pracy (poniedziałek)
  • 3 maja – Święto Konstytucji 3 maja (środa)
  • 4 czerwca – Zielone Świątki (niedziela wiadomo, ale często zapominamy o zamkniętych sklepach)
  • 15 czerwca – Boże Ciało (czwartek)
  • 15 sierpnia – WNMP/ Święto Wojska Polskiego (wtorek)
  • 1 listopada – Święto Wszystkich Świętych (środa)
  • 11 listopada – Święto Niepodległości (sobota)
  • 25 – 26 grudnia – Boże Narodzenie (poniedziałek – wtorek)

Jest kilka okazji, by przedłużyć sobie weekendy 2017. Jednym z najpopularniejszych to majowy – i od niego zacznę. 29-30 kwietnia to weekend, 1 i 3 maja to Święta ale jak weźmiemy 3 dni urlopu, wydłuży się nam do 9 dni wolnych. I wtedy można już sobie coś zaplanować. Tyle samo dni wolnych uzyskalibyśmy biorąc 4 dni urlopu od 10 – 18 czerwca i od 12 – 20 sierpnia. Drugą, krótsza opcja to 1 dzień urlopu, tj. 16 czerwiec i wtedy mamy 4 dni wolne (od czwartku do niedzieli) i tyle samo dni (4) mamy biorąc 14 sierpnia (od soboty do wtorku). Z listopadowymi Świętami to tak trochę słabo w tym roku, ale w grudniu… W grudniu możemy zaszaleć – zaczynając 23 grudnia (sobota) możemy zakończyć na 1 stycznia biorąc zaledwie 3 dni urlopu.

Moje drugie imię

Zastanawiasz się jakie? Szczerze to nie mam, ale jakbym miała sobie nadać imię określeniem – Planowanie, tak miałabym na imię (haha). Uwielbiam planować, organizować, mieć wszystko poukładane w głowie logistycznie, na zapas – by miało wszystko sens. Z dziećmi nie idzie to w parze, w tym roku się o tym przekonałam – choróbstwa – nie znasz dnia i godziny kiedy dopadną. I moje planowanie legło w gruzach. Ale tak po cichutku Ci powiem, że i tak mam jakieś plany z tyłu głowy, tak na wszelki wypadek, ale czy je zrealizuję? Wierzę, że tak! A Ty?

 

Nie masz pomysłu na spędzenie weekendu, urlopu, feerii, wakacji to wpadnij w zakładkę Podróże, może przypadnie Ci coś do gustu 🙂 A może podpowiesz nam jakieś fajne miejsce przyjazne dzieciom?

 

Może cię zainteresować