MALUCH

TOP 10 filmów animowanych

Kino domowe

Kiedy nie wszystkie dzieci wytrzymają w kinie…trzeba je zrobić w domu. Czas jesienno zimowy zachęca nas by wskoczyć na kanapę pod kocyk, wziąć do ręki pilot i po prostu się odmóżdżyć. Jest to ten czas by nadrabiać zaległości 🙂 W tym przypadku idealne i lekkie są filmy animowane. Ostatnio coraz częściej dzieciaki chcą kino domowe. Sięgamy wtedy po nowości lub wracamy do Top 10 filmów animowanych moich dzieci. Te filmy animowane do mnie przemawiają, a dzieci zachwycają. Większość z nich oglądaliśmy dziesiątki razy, a nie zdziwię się jak setki. I co jest najśmieszniejsze, zawsze wychwycę moment, którego nie pamiętam i zawsze śmieję się na tych samych tekstach. Te bajki się nie nudzą ! TOP 10 filmów animowanych, które wybraliśmy w większości mają motyw przewodni. Postacie z tych bajek, dążą do celu, mają zadania do pokonania i mimo przeszkód jest happy end.

TOP 10 filmów animowanych moich dzieci

  • Vaiana. Skarb oceanu.

Film z 2016 roku powstał w wytwórni Walta Disneya. Twórców Krainy lodu i Zwierzogrodu. Film jest o nastoletniej córce przywódcy plemienia, która wyrusza w niebezpieczną wyprawę po oceanie, aby uratować rodzinę, całą wyspę i ocean. Jej misja to odnaleźć półboga Mauiego. Gdy go znajduje, przeżywają wspólne przygody i napotykają różne przeszkody. Vaianie zależy by Maui oddał serce matki wyspy i zdjął klątwę, która ma uchronić przed czyhającym niebezpieczeństwem. Czy uda się jej go przekonć? Niezwykła opowieść o przyjaźni, wielkiej odwadze, wierze we własne możliwości.

  • Hotel Transylwania

Film produkcji Sony Pictures Animation, goczekał się 3 części. Jest to opowieść o Drakuli, który posiada pięciogwiazdkowy Hotel Transylwania dla potworów. Ma córkę Mavi, którą chroni przed niebezpiecznym światem – ludźmi. Pierwsza część filmu (2012 roku) jest o 118 urodzinach jego córki Mavis…gdy niespodziewanie do hotelu trafia człowiek – Jonathan, który kradnie serce Mavis. Drakula dokłada wszelkich starań, by jego córka nie zakochała się w chłopaku. W drugiej części Hotelu Transylwania (2015 roku) Mavi i Jonathan mają syna Denisa. Wnuczek Drakuli nie pokazuje oznak do bycia wampirem. Dlatego, ojciec podstępem wysyła córkę i zięcia na wyjazd i bierze sprawy w swoje ręce. Zbiera przyjaciół i wyjeżdża z wnukiem na obóz dla potworów. W trzeciej części Hotelu Transylwania (2018 roku) Mavi zabiera całą rodzinę i przyjaciół w podróż statkiem. Drakula nie jest zadowolony z tego faktu, do czasu, gdy poznaje Ericę, w której się zakochuje. Jednak nie wie, że Erica jest wnuczką jego wroga – Van Helsinga. Moje dzieci uwielbiają wszystkie 3 części, nie ukrywam, że podobają mi się sceny i zapadają mi w pamięć.

  • Ratatuj

Film powstał w 2007 roku przy współpracy Pixar i Wald Disney. Od lat u nas na tapecie, gdyż tę bajkę oglądaliśmy z Piotrkem dawno, dawno temu. Głównym bohaterem jest szczurek Remy, który marzy o byciu kucharzem. Mieszka razem z kolonią szczurów w domku staruszki. Pewnego dnia wybiera się do kuchni i zostaje przyłapany przez starszą panią. Kolonia szczurów zmuszona jest do ucieczki a Remy postanawia wybrać inną drogę. Zmierzając kanałami trafia do Paryża. W wyobraźni szczurka pojawia się Gusteau – najsłynniejszy kucharz, który prowadzi szczurka do swojej restauracji. Tam spełnia się jego marzenie z pomocą – Linguini, nowego pracownika restauracji.

 

  • Minionki

Jak ukraść księżyc, Minionki rozrabiają, Minionki, Gru, Dru i Minionki bez różnicy! Moje dzieci uwielbiają te żółte stworzenia. Każda z serii ma w sobie coś nowego i śmiesznego.

 

  • Angry Birds

Film animowany z 2016 roku wyprodukowany przez Sony Pictures Television. Film opowiada o idealnym życiu ptaków, które są nielotami. Ptak o imieniu Czerwony jest outsiderem, jednak jego losy zmienia Chuck i Bomba, których spotyka na lekcjach panowania nad gniewem. Pewnego dnia na wyspę przybywa gość – Świnia, który wzbudza podejrzenia u Czerwonego. Postanawia wziąć sprawy w swoje ręce, razem z Chuckiem i Bombą przeszukują statek gości, gdzie znajdują więcej Świń. Ptaki postanawiają prosić o pomoc orła, którego mają za obrońce wyspy. Wyruszają na poszukiwanie orła, który nie do końca chce im pomóc. Tymczasem świnie okradają ptaki z jajek i wywożą je na swoją wyspę. Ptaki tworzą plan jak odzyskać jaja.

  • Kraina lodu

Film Disneya z 2013 roku zachwyca do dziś. No cóż…piękna opowieść o siostrzanej miłości – Elsy i Anny. Elsa posiada moc tworzenia śniegu i lodu. Jest to wspaniały dar jednak równocześnie przekleństwo. Chyba każdy rodzic, który ma córkę widział ten film. Bajka ta chyba skradnie serce nie jednej dziewczynce, a nawet chłopcu. Mój Borys uwielbia Olafa, bałwanka, którego stworzyły dziewczynki -Elsa i Anna.  Kto nie słyszała „mam tę moc” czy „ulepimy dziś bałwana”?

  • Zwierzogród

Powstał w 2016 roku przez Walta Disneya. Głównymi bohaterami jest Lis – Nick Bajer i Królik – Judy Hops. Nick, jak to cwany lis lubi żyć z przekrętów. Judy jest króliczką, która trafia do pracy jako policjantka. Judy chce udowodnić, że nadaje się na pracę w policji. Napotyka na swojej drodze Nicka, którego nakrywa na oszustwach. Mimo to są świetnym duetem i rozwiązują kryminalną zagadkę, która niepokoi całe miasteczko.

  • Sing

Film powstał w 2016 roku, produkcji Illumination Entertainment. Kilku bohaterów, każdy ma swoje życie, historie, każdy jest inny. Jednak łączy ich miłość do muzyki. Mimo, przeciwieństw losu, chcą osiągnąć swój cel, gdy Miś koala Buster Moon organizuje konkurs piosenki, by uratować swój teatr. Zwierzęta z całego miasta udają się na przesłuchanie. Bajka uczy dążenia do celu, można w niej posłuchać znanych utworów. Julkowi przypadł najbardziej głos goryla Jonnego. Sing bawi a jednocześnie bardzo wzrusza i nakłania do przemyśleń.

  • Iniemamocni

Film wyprodukowany przez Pixar i Wald Disney, doczekał się dwóch części 2004 roku i 2018 roku.

Dzieci. Uwielbiają superbohaterów, supermoce… To znajdziemy w filmie Iniemamaocni 1 i Iniemamocni 2.Bob Parr wraz z żoną Helen zajmowali się zwalczaniem przestępczości. Jednak przenoszą się na przedmieścia i prowadzą spokojny tryb życia z trójką dzieci. Jednak korci ich powrót do pracy. Bob dostaje tajemnicze wezwanie i nie zamierza z niego zrezygnować. Okazuje się jednak, że musi skorzystać z pomocy swojej rodziny. To film akcji, trzymający w napięciu i pokazuje, że z rodziną można wszystko.

  • W głowie się nie mieści

Film z 2015 roku – wytwórnia Pixar. Bohaterką filmu jest dziewczynka o imieniu -Riley. W jej głowie mieszkają emocje: Radość, Smutek, Strach, Gniew i Odraza. Gdy dziewczynka przeprowadza się z rodzicami do innego miasta, Smutek, Strach, Gniew i Odraza chcą przejąć kontrolę nad jej emocjami. Radość dokłada wszelkich starań by tak się nie stało. Film opowiada o wyprawie do niezwykłego miejsca jakim jest umysł człowieka.

 

Czy podobają się nasze propozycje? Oglądaliście, któraś bajka z naszego TOP 10 filmów animowanych przypadła Wam do gustu?

Może cię zainteresować