PARENTSY

Seriale – nasz TOP

Nie lubię seriali !

Jak ja nie lubię seriali! Nie lubię sięgać po serial bo wiem czym to się kończy. A właściwie zaczyna. Niczym narkotyk wciąga nas w swój świat i nie odpuści, póki nie obejrzymy całego sezonu, później drugiego itd. Jak już chcę obejrzeć serial z polecenia, sięgam po taki, który ma jak najmniej sezonów. Dlatego dziś z czystym sumieniem polecam Wam seriale, dobre seriale, które według mnie (nas, bo to Piotrka sprawka) są świetne.

Gra o tron

Amerykański serial fantasy stworzony przez Davida Benioffa i D.B. Weissa dla HBO, będący adaptacją sagi Pieśń lodu i ognia autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R.R. Martina.

Mistrzostwo. Jak nie lubię filmów fantasy, to ten zdecydowanie powala system. Fabuła trzyma w napięciu, każdy odcinek zakończony tak, że nie możesz doczekać się drugiego. Wciąga na maksa. O czym jest ten serial? O siedmiu rodach, które walczą o panowanie nad ziemiami Westeros. To nie jest tylko zwykła walka, to są intrygi, brutalne sceny, romanse. Główne role grają bohaterowie z rodzin Stark, Lannister i Baratheo. Gra o tron, rozpoczyna się od śmierci króla Westeros -Roberta Barathero. Jednak przed śmiercią prosi Eddarda Starka, by był jego namiestnikiem. Stark podejrzewa, że jego poprzednik został zamordowany. Postanawia wyjaśnić, kto za tym stoi. Gdy już zaczynamy przyzwyczajać się do bohatera – Stark zostaje zamordowany. W serialu nie należy szybko przyzwyczajać się do bohaterów, gdyż nie wszyscy dotrwają do samego końca.

Dodatkowo po drugiej stronie morza, pozbawieni władzy ostatni przedstawiciele poprzednio rządzącego rodu, Targaryenów, również planują odzyskać kontrolę nad królestwem. Narastający konflikt pomiędzy rodzinami, do którego włączają się również rody Greyjoy, Tully, Arryn oraz Tyrell, prowadzi do wojny.

Serial ma już 7 sezonów a już nie możemy się doczekać kolejnego w tym roku.

Pakt

Polski serial kryminalny, wyprodukowany i emitowany przez HBO Polska. Pierwsza seria składa się z 6 odcinków i druga też 6.

Dziennikarz śledczy Piotr Grodecki (Marcin Dorociński) wpada na trop oszustwa międzynarodowej korporacji. Opisuje swoje obserwacje i chce okazać to opinii publicznej w gazecie „kurier” dla której pracuje. Mimo prób blokowania tekstu, Piotrowi udaje się wypuścić artykuł. Grodecki odkrywa, że w aferę zamieszany jest jego brat. Z pomocą agentki CBŚ – Weroniki, Piotr poznaje drugą stronę afery.

Belfer

Polski serial, emitowany przez Canal+ Polska składający się z dwóch serii po 10 odcinków.

Nauczyciel z warszawskiej szkoły Paweł Zawadzki przeprowadza się do Dobrowic, i tam podejmuje pracę nauczyciela. W tym samym czasie dochodzi do śmierci dziewczyny – 17-latki, która uczęszczała to miejscowej szkoły. Nauczyciel wzbudza nieufność miejscowych, mimo to podejmuje wyzwanie by rozwiązać zagadkę śmierci dziewczyny. Okazuje się jednak, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar.

Ślepnąc od świateł

Polski serial, stworzony przez Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka, wyprodukowany przez HBO Polska, HBO Europe oraz House Media Company Sp. z o.o. Serial na podstawie powieści Żulczyka o tym samym tytule składa się 8 odcinków.

Opowiada o 7 dniach z życia dilera kokainowego – Kamila Niteckiego (Kamil Nożyński) . Jego klientami są politycy, celebryci, biznesmeni, zamożna pani. Kamil jest perfekcjonistą i outsiderem, ma niezwykle poukładane życie. Wie o swoich klientach wszystko, oni o nim niewiele. Nitecki obraca się wśród gangsterów jak Stryj (Janusz Chabior), który pracują dla Jacka (Robert Więckiewicz). Nitecki, jest zmęczony swoim życiem. Postanawia wykupić lot do Argentyny i uciec. Jednak przed wyjazdem che pozamykać różne sprawy. W tym samym czasie z więzienia wychodzi gangster starej daty – Dario (Jan Frycz), który staje na drodze Kamila i ma wpływ na jego decyzje. Serial jest bardzo mroczny, pokazujący Warszawę z słabym świetle. Wysoko postawione osoby uzależnione od alkoholu, narkotyków, imprez. Świetna gra aktorów – debiutanta Kamila Nożyńskiego, który utożsamił się z głównym bohaterem jak i Cezarego Pazury, który gra jednego z klientów i Frycza

Dom z papieru

Serial hiszpański, oryginalna jego wersja składa się z 15 70 minutowych odcinków, dla Netflix wyprodukowany w dwóch serial składających się z 13 i 9 odcinków.

Ośmioro zamaskowanych przestępców barykaduje się w hiszpańskiej mennicy wraz z zakładnikami. Przestępcami kieruje człowiek o pseudonimie „Profesor”, który przygotowywał ich miesiącami do „skoku stulecia”. Jak przystało na Proferofa, swoich uczniów szkolił w szkolnych ławkach i przedstawiał każdy szczegół planu. Niczym geniusz był przygotowany na różne sytuacje, na które miał rozwiązania. Między ludźmi panują zasady – nie nawiązują ze sobą bliższych relacji i nie znają swoich imion, Profesor nadaje im pseudonimy kilku największych miast ze świata. A to wszystko ze względów bezpieczeństwa. Profesor kieryje gangiem „na zewnątrz” obserwując otoczenie i nawiązuje w pewnym sensie kontakt z policją, a jednocześnie utrudnia pracę policji. Serial mimo takiej fabuły ma również wątki miłosne.

 

TY

Amerykański serial telewizyjny wyprodukowany przez Berlanti Productions, Alloy Entertainment, Warner Horizon Television oraz A&E Studios. Serial oparty jest na bestsellerowej powieści Caroline Cepnes.

Opowiada o młodym mężczyźnie Joe Goldberku, który prowadzi księgarnię. Jest oczytany, zna się na książkach, jest skromy i uroczy. Księgarnię odwiedza Guinevere Beck, początkowa pisarka, która sama nie wie czego chce od życia. Zauroczony Joe dowiaduje się wszystkiego o Beck, nie jest to trudne w dobie internetu. Prześwietla media społecznościowe i na podstawie tego zbiera informacje o dziewczynie. Gdy udaje mu się do niej zbliżyć, dokłada wszelkich starań, by zdobyć serce kobiety. „Chroni” Beck przed otoczeniem, uważając, że ma zły wpływ na Beck. Po kolei usuwając z drogi przeszkody a nawet niepotrzebnych ludzi. Joe jest bardzo inteligentny i umie manipulować kobietą.

13 powodów

Amerykański serial telewizyjny stworzony przez Briana Yorkeya, wyprodukowany przez Netflix. Serial jest adaptacją powieści Jaya Ashera- Trzynaście Powodów.

Przed drzwiami swojego domu, Clay Jensen znajduje pudełko z kasetami magnetofonowymi, które są ponumerowane. Okazuje się, że są to nagrania przez jego niespełnionej sympatii Hanny Baker, która wcześniej popełniła samobójstwo. Na kasetach jest nagrane 13 powodów wyjaśniających dlaczego dziewczyna popełniła samobójstwo. Na nagraniach padają nazwiska osób ze szkoły, które przeplatają się przez tę historię. Nikt z tych osób nie chce by kasety ujrzały „światło dzienne”. Tymczasem matka Hanny nie może pogodzić się ze stratą córki i chce wyjaśnić powód jej śmierci. Właśnie drugi sezon serialu opowiada o rozprawie sądowej i przesłuchaniach uczniów.

Bodyguard

Brytyjski miniserial wyprodukowany przez World Productions i stworzony przez Jeda Mercuria.

David Budd służył przez lata w Afganistanie. Po powrocie dostaje pracę, zostaje przydzielony do ochrony minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii – Julii Montague. Julia głosowała za udziałem wojsk w wojnie przeciwko terroryzmowi. David nie podziela poglądów pani polityk, dochodzi również do spięć między nimi. Jednak sierżant wykonuje swoją pracę bez względu na poglądy polityczne.

Widzieliście któryś? Trafiłam w Wasz gust?

Może cię zainteresować