GADŻETY MALUCH

Prezent na roczek

Prezent dla rocznego dziecka

Oto jest pytanie? Zbliżają się urodziny, nie byle jakie, bo to sam roczek. A ty zastanawiasz się co w tym wieku sprawdzi się u Twojego dziecka. Jest tyle tego, więc co wybrać. Niby zabawki oznaczone są zakresem wieku, w którym się sprawdzą, od/do jakiego wieku są przeznaczone. Czy jak kupisz zabawkę przeznaczoną dla dzieci od 2 roku życia, to zgrzeszysz? Otóż ja zauważyłam, że Juli jak był sam bawił się wszystkimi zabawkami, które dostał i tylko tymi dostosowanymi do jego wieku ale… Gdy już miałam kolejne dzieci, nie tak do końca chciały bawić się tymi zabawkami, wolały zabawki starszaków. Dlatego przygotowałam Ci zabawki na roczek, które mają na opakowaniach od 2 lat itp. Jeśli Twoje dziecko woli zabawki dla młodszych TU moja poprzednia propozycja.

Prezent na roczek do 50 zł

 1. Lego duplo – jest tego tyle, że dobierzesz coś do tej kwoty. Dobrze zacząć od małych zestawów. Dla chłopczyka, dla dziewczynki. Jest to jedna z zabawek TOP w naszym domu. Bawią się nimi wszyscy, bez względu na wiek, fajnie mobilizują do konstrukcji, łączenia i dziecko rozwija się manualnie.
 2. Układanka Simba – zabawka na dłuższy okres czasu – od niemowlaka, gdyż zabawki są grzechotkami, lusterkiem. Do małych rączek w sam raz.
 3. Zabawki do wanny, przyjaciele wanny Fisher Price – fajny komplet zabawek, z pomysłem, dzieciaki miały frajdę, dobrze wykonane. Każda zabawka jest inna, z inną funkcją, zrobiona z pomysłem. Miło się na nie patrzy, gorzej z ich myciem. Nie we wszystkie miejsca można dotrzeć.
 4. Bębenek – wydaje dźwięki na skutek uderzenia, można też włączyć/wyłączyć melodie. Świeci miejscowo w kolorze czerwonym, niebieskim i zielonym. Możliwa regulacja głosu 🙂 Zabawka uzależnia dziecko, przynajmniej moje dzieci, uwielbiały tego typu instrumenty.
 5. Klocki Fisher Price – te niepozorne kwadraciki fajnie sprawdzają się pojedynczo jak i postawione w pionie. Mają to czego dziecko jest ciekawe – pokręci, zakręci, zamknie, otworzy, naciśnie, ułoży a poźniej przewróci wieżę klockową. Można wiele.
 6. Pchacz ptaszek –  nasz był kupiony na straganie. Sama frajda dla dziecka gdy może prowadzić ptaszka. Ptaszek jest drewniany. Gdy jest prowadzony kręcą się kółeczka, ptaszek uderza skrzydełkami jakby leciał 🙂

Prezent na roczek do 100 zł

 1. Drewniana układanka Janod – stymuluje dziecko do rozpoznawania kształtów, uczy zwierzątek i ich odgłosów. Gdy zwierzątko znajdzie się na miejscu – wydaje dźwięk. Układankę można wyłączyć i regulować dźwięk.
 2. Skoczek Tootiny – fajna sprawa, roczne dziecko może pokicać w miejscu z udziałem rodzica, jeśli nie zdoła samo się utrzymać. Nowsza wersja konika na biegunach :P? Przystosowany również dla starszych dzieci – można urządzać sobie wyścigi. Póki co sąsiedzi się nie skarżą 😛
 3. Wesoły samochodzik Chicco – był to pierwszy samochodzik Julka. Chciałam kupić bezpieczny samochodzik bez żadnych drobnych części, metalowych. Ten samochodzik spełnił się w tej roli – opływowe kształty i dobrze przygotowany na upadki i uderzenia. Wgnieceń brak, otarć brak, na warsztacie jeszcze nie był 🙂 Zabawka wydaje dźwięki jazdy i hamowania. Można regulować dźwięk lub go wyłączyć.

Prezent na roczek do 200 zł

 1. Zestaw weterynarza B.B Toys – dla roczniaka fajnie sprawdzi się pod względem zamykania i otwierania drzwiczek. Pęk kluczy dopełni zabawę. Zestaw lekarski – stetoskop, strzykawka, waga, termometr czy zwierzątka spełnią się w późniejszym czasie. Zabawka nie na raz. Zrobiona z pomysłem.
 2. Drewniany jeździk/ wózek – w zależności czy chłopiec czy dziewczynka, jeździki spełniają swoją rolę. Moje dzieci uwielbiały prowadzać, trzymać się czegoś. Idealne do nauki chodzenia, gdyż taki wózek jest dość stabilny i będzie na lata.
 3. Jeździk samochód – chyba jedna z najchętniej kupowanych zabawek dla dziecka. Wiele tego typu samochodów prócz przycisku posiada dodatkowe gadźety by zainteresować dziecko – nakrętki, przyciski, klakson. Pod siedzeniem kryje się schowek, w którym dziecko może pakować zabawki.
 4. Gadający laptop Fisher Price – dzieci lubią zabawki, które grają, śpiewają i świecą się czy mają przyciski. Nic dodać nic ująć. Fajna zabawka dla najmłodszych. Zabawka sprawdziła się u 6 miesięcznego dziecka, roczniaka jak i kilkulatka, serio, ciekawość nie zna granic 🙂

Może cię zainteresować