GADŻETY MALUCH

Prezent dla dwulatka

Prezent dla dwulatka

Przez te dwa lata życia Malucha można na tyle poznać swoje dziecko, że wiesz co lubi a czego nie. Ale czasem coś ocenimy, stwierdzimy, że nie, tym nie będzie chciało się bawić. Jest za małe, ono tego nie lubi. Możesz się mylić? Prezent dla dwulatka to wyzwanie. Tym bardziej jak przechodzi bunt. Ale wiek ten jest na tyle fajny, gdzie dziecko możesz coraz bardziej stymulować przez zabawę. Rozwijaj je manualnie, kreatywnie, ruchowo i z pomysłem.

Prezent dla dwulatka do 50 zł

 1. Klocki wafelki – oj uwielbiam te klocki. Pamiętam jak bawiłam się takimi ja, a teraz widzę jak bawią się nimi moje dzieci. Są bardzo, bardzo kreatywne, można z nich robić cuda nie dziwy. Jest to właściwy moment dla takiego dziecka.
 2. Ciastolina – mimo, że ma na opakowaniu +3, można śmiało sprawić je dwuletniemu dziecku. Takie dziecko fajnie się rozwija manualnie, ćwiczy i wyrabia sobie dłonie. Zestawy ciastoliny mają różne zestawy, najlepiej zacząć od tych mniejszych. Tylko uwaga (!) takie dziecko lubi brać takie rzeczy do buzi, no wiesz…ciekawość, ładnie pachnie to i zachęca. Pilnować nie zaszkodzi 😉
 3. Zestaw garnków  – gdy dziecko kradnie Ci twoje, wynosi i chowa po kątach to oznaka, że lubi bawić się takimi gadżetami. Fajne, bo zbliżone do „prawdziwych” garnuszków ma Ikea. Mamy je odkąd Juli miał 1,5 roku i służą nam do dziś.
 4. Koszyk z warzywami – także kupiliśmy w Ikea, miękkie pluszowe warzywa. Nie tylko sprawdzą się do zabawy w gotowanie, ale również w sklep. Zabawa w zawody na czasie 🙂
 5. Drewniany zestaw do krojenia – kupiliśmy kilka zestawów w Lidlu. Dobrze zrobione, fajnie wyglądają i  co ważne? Pochłaniają dziecko na dłuższą chwilę zabawy. Zabawki są drewniane, każdy zestaw posiadał jakiś nożyk czy tacę do krojenia. Pizza u nas była szaleństwem! Serio, produkty odpinane na rzep są genialne.
 6. Książki – jest wiele książek dla dzieci, kto co lubi. Do tego zakresu wiekowego dzieci, lubię te książki, które mają grubszą stronę. Fajnym dodatkiem do takiej książki są wewnętrzne puzzle. U takich dzieci sprawdzą się również książki, które mają jakieś dźwięki, melodyjki itp.

Prezent  dla dwulatka do 100 zł

 1. Hulajnoga little tikes – dwuletnie dziecko to ruchliwe dziecko, dlatego energię trzeba gdzieś zgubić na jakiś czas. Hulajnoga jest fajnym pomysłem na spacer i w pewnym sensie stymuluje rozwój dziecka. Choćby równowagę.
 2. Rowerek biegowy  kinderkraft – podobnie jak z hulajnogą, aktywny pobyt na dworze, stymuluje równowagę, koordynuje. Dobrze tych funkcji uczyć się do najmłodszych lat, gdyż później będzie łatwiej nauczyć się jazdy na rowerze itp.
 3. Zestaw Lego duplo – są zestawy za 30 zł, 50 zł ale już za 80-90 zł możesz kupić zestaw podstawowy. Zestaw podstawowy to same klocki, bez drzewek, zwierząt, ludzików. Pewnie zauważyłaś, że jak kupujesz zestaw za 30 zł to jest tam np. ludzik dwa zwierzątka, kwiatek i 5 klocków na krzyż? No właśnie. Aby była zabawa trzeba kiedyś pobudować konstrukcje. Rozwija manualnie i w pewnym sensie logistycznie. Uwielbiam je 🙂
 4. Sklep – gdy już zauważasz ten wiek – wiek, kiedy Twoje dziecko naśladuje różne czynności, Ciebie a także zawody, z którymi się spotyka na codzień. I takie marzenie w sklep warto spełnić. To nie tylko zabawa ale zabawa przez naukę, dziecko może poznać wiele produktów, ich nazw i zrozumieć do czego służą.
 5. Znikopis Smiki – podręczny czy może ciut większy, sam znikopis czy z magnesami? Do koloru do wyboru. My mieliśmy taki i jak najbardziej spełnił się. Dziecko nabywa zdolności trzymania”długopisu” w rączce, rozumie do czego służy i wspomaga wyobraźnię.

 

Prezent dla dwulatka do 200 zł

 1. Kolejka pierwszy pociąg  Lego duplo – to był prezent dla dwulatka Julka. Był to drugi zestaw Lego Duplo i od tego się zaczęło. Kolejka jest o tyle fajna, że po naciśnięciu guzika jeździ samodzielnie po torach i po upływie chwili wyłącza się. Tory można dokupić, by zwiększyć obszar do jazdy pociągu.
 2. Kolejka drewniana Eichhorn – kolejny prezent dla dwulatka, Juli dostał w tym samym czasie drewnianą kolejkę. Mogę powiedzieć, że kolejki są na prawdę świetnymi pomysłami dla takich dwulatków. Potwierdza to Lili, uwielbia tę kolejkę, układać tory i klocki. Takie prezenty sprawdzają się również u dziewczynek.
 3. Furby – szał! Juli miał 2, 5 roku, Lili pół roku i w jednym i drugim przypadku zabawka była strzałem w dziesiątkę. To stworzenie nie tylko jest fajne, bo powiedz, spojrzysz i widzisz słodkiego Gremlina (oglądałaś kiedyś gremliny, kurcze, jakie wspomnienia!), który patrzy się tymi ślepiami. Dziecko też to widzi, i chciałby także mieć takiego.

Może cię zainteresować