MALUCH

Plac zabaw przy Bażantarni

Plac zabaw przy bażantarni                   

Plac zabaw przy Bażantarni znajduje się na warszawskim Ursynowie. Położony tuż obok Alei Komisji Edukacji Narodowej, pomiędzy stacjami Metra Natolin a Kabaty. W związku z tym, że mieliśmy metro pod nosem, dojazd był idealny. Mimo, że jest przy głównej ulicy, zdecydowanie nie słychać miejskiego hałasu. Park przy Bażantarni – nie jest to przypadkowa nazwa. Prawdopodobnie niedaleko można spotkać spacerujące bażanty a nawet pawie. Z opowieści mieszkańców okolicy słyszałam, że są dosyć głośne, nam niestety nie udało się ich spotkać.

Mieszkając na Ursynowie, z pewnością mieliśmy bardzo fajne place zabaw. Niewątpliwie plac zabaw z dinozaurami należał do ulubionych, ale ścianka też była fajną atrakcją. Tym razem plac zabaw przy Bażantarni naszymi oczami. Dla wyjaśnienia, na tym placu zabaw byliśmy w ubiegłe wakacje, Julek miał 5 lat, Lila 3 a Borys 2.

Pierwsza i druga strefa

Na pewno wielkim plusem tego miejsca jest jego położenie, gdyż znajduje się w pięknym parku z alejkami, które zachęcają do spacerowania.  Plac zabaw przy Bażantarni podzielony jest na 3 strefy. Pierwsza strefa jest dla najmłodszych dzieci, druga dla nieco starszych. Obie strefy są ogrodzone a ziemia pokryta miękką powierzchnią. Strefa dla najmłodszych jest w pełni wyposażona. Przede wszystkim znajdziesz tu huśtawki, bujaki sprężynowe, piaskownicę, lokomotywę i drewniany domek ze zjeżdżalnią. A wszystko to dostosowane do wieku mniej więcej 5 lat. Zdecydowanie druga strefa jest dla ciut starszych dzieci. W przeciwieństwie do strefy dla maluchów, Julek świetnie się tam odnalazł. Furorę zrobiła wysoka zjeżdżalnia. Na początku się wahał, ale do odważnych świat należy. Lila mając wtedy 3 lata, weszła do połowy tej zjeżdżalni i wysokość zrobiła swoje – trzeba było po nią wejść 😛 Poza zjeżdżalnią znajdziesz tu kołowrotek, siedzisko obrotowe, bujak sprężynowy, zestaw sprawnościowy.

Trzecia strefa

I przyszedł czas na trzecią strefę – znajdziemy tam piramidy wspinaczkowe w stylu pajączka. Dzięki nim, dziecko może poćwiczyć swoją sprawność i umiejętności. Przede wszystkim zobowiązuje do przemyślanych kroków. Tuż obok znajdują się niewielkie trampoliny.

Podsumowując, plac zabaw przy Bażantarni jest pięknie położony. Niewątpliwie świetnie wyposażony. Plusem a za razem minusem jest podzielenie tego miejsca na oddzielne strefy. Plus jest taki, że mając dziecko w wieku np. 2 lat, nie biega tam raczej 10 letnie dziecko. Jednak jeśli ma się dzieci w różnym wieku i jedno chce tu a drugie tam, to mamy ciut problem jeśli jesteśmy z dziećmi same. Co prawda strefy są położone w niewielkiej odległości od siebie, ale jednak. Dla wyjaśnienia, nie czepiam się, jednak u mnie tak było. W przeciwieństwie do młodszego rodzeństwa, Julek chciał na plac zabaw obok. Aczkolwiek dla mnie był jeszcze zbyt mały, abym puściła go tam samego. Mimo wszystko, plac zabaw przy bażantarnia jest bardzo fajnie zagospodarowany.

Może cię zainteresować