GADŻETY

Niekapek – jaki wybrać?

Niekapek – na co zwrócić uwagę?

Upał, upał, upał dookoła co za tym idzie pić, pić pić! Jak ułatwić dostęp do napojów maluchowi by nie narobić plam na podłodze? Idealny dla najmłodszych jest kubek niekapek, a dla tych co umieją już pić kubek z wolnym przepływem. Co powiecie na dwa w jednym? Na rynku jest pełno marek z akcesoriami dla dzieci. Macie swoje ulubione? Ja chyba mam, a przynajmniej to jedna z nich, którą śmiało mogę polecić. Tym razem – kubek niekapek Fun To Drink Cup z firmy MAM. Trafiliście na taki by spełniał oczekiwania Wasze a przede wszystkim Waszego malucha? Niby co wymagać od takiego kubka, ma służyć do picia i tyle! Ale czy tak do końca?

Jestem mamą od trzech lat i po raz drugi przechodzę naukę samodzielnego jedzenia i picia. Kupując jakieś naczynia dla dzieci zawsze kierowałam się jakością, wytrzymałością, ceną no i oczywiście jakby nie patrzeć wyglądem. Kubków niekapków/ kapków mam w domu cztery, czy wszystkie zdały egzamin? Niekoniecznie. A dlaczego? Nie wszystkie są praktyczne. O tym za chwilę. Nie to, że się do czegoś czepiam, po prostu lubię prostotę, łatwość obsługi i łatwość czyszczenia.

To na co zwracam uwagę, proste i zapewne zgodzicie się ze mną ze wszystkim a co przynajmniej z większością 🙂

Odporny na rzucanie, upadki – maluchy lubią sprawdzać grawitację, zauważyliście? Moja mała Zołza uwielbia się huśtać a przy okazji coś przekąsi a później chce pić, jak nie zareagujemy na czas, że niekapek nie jest już jej potrzebny to go po prostu zrzuca. Ile upadków przeżyć musi taki kubek? Oj bardzo bardzo dużo.

Łatwe czyszczenie – rozbiórka czy składanie kubka do mycia, lubię prostą obsługę a nie tracić czas na zbędne układanki. Możliwość mycia w zmywarce.

Tworzywo – warto na to zwrócić uwagę, jak wcześniej wspomniałam o upadkach, dodam jeszcze, że wyparzam naczynia dla niemowląt. Trafiłam na niekapek, który pod wpływem wrzątku zniekształcił się, gdyż był wykonany z miękkiego tworzywa. I pieniądze wyrzucone w błoto…

Kompatybilność – i tu jest fajna rzecz. Coraz więcej marek produkuje niekapki, butelki, które są ze sobą kompatybilne i z małego niekapka możemy przejść do drugiego i mieć dwie wymienne końcówki. Właśnie to ja lubię, produkty, które mogą być wykorzystane przez dłuższy czas i „rosną” wraz z dzieckiem.

Opadająca klapka/ osłonka – to denerwowało minie w jednym z niekapków. Miał przymocowaną nakładkę na ustnik i w momencie przechylania kubka, klapka opadała maluchowi na nos. Julek zraził się do tego typu kubków i z kolejnych nie chciał korzystać, natomiast Lilkę udało się namówić na kolejny. Dlatego warto zwrócić uwagę na zdejmowaną osłonkę oddzielnie tak jak w kubku  Fun To Drink Cup.

Wolne od BPA – czyli wolny od Bisfenolu A. czyli o co chodzi z tym BPA?  Jest to związek chemiczny, który może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie dziecka. BPA może wywoływać wady wrodzone, nadpobudliwość, obniżenie płodności, otyłość, zwiększone ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Zazwyczaj na opakowaniach produktów jest zaznaczone „wolne od BPA ” lub „BPA Free”

Powyższe zalety posiada kubek niekapek Fun To Drink Cup z marki MAM. Niekapek ten przeznaczony jest dla maluchów powyżej 8 miesiąca życia. Jest przyjemny dla oka, żywe kolory zachęcają małe istoty do odkrywania do czego on służy. Idealnie dostosowany do małych rączek, gdyż posiada anty -poślizgi, co ułatwia trzymanie i picie. Wszystkie kubki MAM z zaworem mają swobodny przepływ po jego wyjęciu. Nic skomplikowanego. Twardy ustnik nie tylko ułatwia przejście z niekapka na szklankę ale tak poza konkurencją stanowi idealny „gryzak” przy ząbkowaniu 😛

Gdzie można go kupić? Produkty marki MAM dostępne są w aptekach i sklepach dziecięcych ale również w sklepie internetowym. I tu miła niespodzianka. Dla fanów na Facebooku, firma MAM przygotowała rabat na wszystkie dostępne w sklep.mambaby.pl produkty.

Kilka słów o MAM

Firmie MAM w tym roku stuknęła czterdziestka! Mówi to samo za siebie. Nie jest to przypadek, gdyż produkty opracował zespół naukowców, pediatrów oraz projektantów. To oni połączyli funkcjonalność, innowacyjność jak również atrakcyjny design. Firma znana jest na rynku międzynarodowym, nie tylko w Australii gdzie powstała. Firma Mam została doceniona i otrzymała wiele nagród. Do grona zadowolonych rodziców dołączam i ja 🙂

 

Może cię zainteresować