MALUCH

MENU rocznego malucha

Mój maluch w lipcu skończył rok i od kilku miesięcy jego menu wygląda tak:

 8:00 – śniadanie, najczęściej kaszka, ryżowa, wielozbożowa, owsiana

12:00 – II śniadanie, jogurt, czasami 1/4 bułki do rączki, owoc, kilka biszkoptów, chrupek czy herbatników jest to przekąska,taka by przed obiadem nie nie najadł za bardzo

14:00 – obiad, podaję mieszankę warzywną z dodatkiem mięska (głównie indyk, kurczak, rzadziej cielęcina czy jagnięcina) i 1-2 razy w tygodniu zastępuję mięsko rybką (korzystam głównie ze słoiczków)

18:00 – podwieczorek, owoc, kanapka z masłem, pomidorem, szynką, twarożek z owocami, biszkopty moczone w mleku modyfikowanym z dodatkiem owoców i zagęszczone kleikiem, kisiel zrobiony przeze mnie

21:30 – mleko modyfikowane zagęszczone kleikiem 240ml ale po dodaniu mm i kleiku wychodzi więcej,

Pomiędzy posiłkami zje coś od nas z talerza to ziemniaki z obiadu, czy spróbuje zupki, kawałek kanapki czy przekąskę. Nasz maluch nie lubi soczków więc dostaje przegotowaną wodę, rzadziej kupowaną przeznaczoną dla dzieci.

Zamierzam wybrać się do naszej lekarki i skonsultować się na temat jedzenia naszego malucha. Chciałabym podawać synowi bardziej to co my jemy, aby się przyzwyczajał. Mam wątpliwości, gdyż była u mnie położna środowiskowa (po skończeniu 9 miesięcy syna) i powiedziała, że gotowana zupa na mięsie, może być wprowadzona dziecku ok 3 roku życia. Podawałam rosołek z ziemniakami i marchewką i bardzo mu smakował. Nic mu nie było. Ale cały czas podaje mu obiady gdzie warzywa i mięso gotowane są osobno.

Może cię zainteresować