NASZE M

Materac Hevea – nasza opinia

Jaki materac dla dziecka

W poszukiwaniu właściwego…

W przeciwieństwie do poprzednich poszukiwań materaca, tym razem było o wiele łatwiej. Dwa lata to nie tak dużo by zapomnieć moje studiowanie materacy. Z pewnością to jest pierwsza rzecz, którą powinno się zrobić zanim kupi się materac. Taki zakup ma nam służyć na lata i warto jest się przyłożyć do wybrania odpowiedniego. Dzieciaki przede wszystkim zasługują na komfort i dobry wypoczynek. Po pierwsze wiedziałam gdzie szukać a po drugie wiedziałam już mniej więcej co chcę. Tak jak pisałam we wpisie – pokój dla dziewczynki, ostatecznego wyboru dokonała Lili.Wybierając materac dla Lili, nie ukrywam, że brałam pod uwagę dwa. O jednym już wspominałam – Materac dla dziecka jaki wybrać? A drugi to materac Hevea Snudo Max. W związku z tym, że materac Hevea Junior Max spełnił nasze oczekiwania, miałam nie szukać dalej. Jednak chęć wypróbowania czegoś innego była silniejsza. Tym bardziej, że Lili poparła ten wybór.

Materac z pianki
Materac z pianki
Materac lateksowy
Materac z lateksu
Materac piankowy
Jaki materac dla dziecka
Jaki materac dla dziecka
Hevea materace opinie
Hevea materace
Materac dla dziecka

Materac Hevea Snudo Max – budowa materaca

Materac Hevea Snudo Max jest materacem złożonym z dwóch warstw – pianki i lateksu. Na stronie producenta możecie go znaleźć pod kategorią – materacem z lateksem. Tak jak wspomniałam wcześniej lateks nie jest tu podstawowym elementem materaca. Co oznacza, że materac Snudo Max jest obłożony jednostronnie płytą z elastycznego lateksu typu Ocean Blue o grubości 3 cm. Dla wyjaśnienia Ocean Blue to jest rodzaj lateksu, który zapewnia odpowiednią regulację temperatury ciała podczas snu. Dzięki takiemu połączeniu (lateks z żelem silikonowym), lateks pochłania wydzielane ciepło z organizmu, a zarazem zmniejsza ilość wilgoci wnikającej do wnętrza materaca.

Drugim elementem materaca jest pianka wyokoelastyczna typu kaltschaum charakteryzująca się tym, że w materacu są wcięcia, które modelują jej kształt. Na podstawie tych wcięć, tworzą się 3 strefy twardości, które mają dopasować się do prawidłowego podparcia dla kręgosłupa.

Materac Snudo Max
Materac Snudo Max
Hevea materace
Hevea materace
materac dla dziecka
materac dla dziecka
Hevea materace
Hevea materace
Hevea materace opinia
Materac z lateksem
Materac z lateksem
Materac z pianki wysokoelastycznej
Materac z pianki wysokoelastycznej
Budowa materaca
Materac piankowo lateksowy
Materac piankowo lateksowy

Dodatkowo na stronie producenta mamy oznaczenie HR. Co ono oznacza? Tak oznaczana jest gęstość pianki, której użyto na wyprodukowanie takiego materaca. Biorąc pod uwagę opis materaca, iż przeznaczony jest do maksymalnej wagi 80 kg (średnio twardy H2), można stwierdzić, że na taki materac wykorzystano nawet do 40 kg/m3 materiału. Świadczy to o dobrej jakości i trwałości produktu. W związku z tym, że budowa pianki wysokoelastycznej jest dobrej gęstości, jest odporna na odkształcenia. Przede wszystkim pianka ta, szybciej odzyskuje swój kształt i to jest bardzo dobra informacja dla osób, które często zmieniają pozycję spania. Tak samo w przypadku kręcących się podczas snu dzieci. Moje dzieci tak właśnie mają 🙂

Ważnym atutem pianki jest to, że jest lżejsza i można ją bez problemu obrócić na drugą stronę. W taki sposób dbamy też o trwałość materaca. Pamiętajcie o tej czynności.

Pokrowiec

Pokrowiec materaca bez problemu można prać w pralce do 60 stopni. Od dwóch lat mamy te pokrowce, piorę na 60 stopni, nie kurczą się. Przy wyborze zakupu można wybrać spośród dwóch – skład dzianiny – bawełna 30%/pe 70%, apretura AEGIS. Do wyboru pokrowiec Cashmere Beauty: wiskoza 34%/poliester 65%/kaszmir 1%.

Rozmiary materacy

Atutem sklepu polskiematerace.pl , jest to, że można zamówić materac w standardowym rozmiarze jak i zamówić materac na wymiar. Zazwyczaj łóżka i materace są robione w standardowych rozmiarach. Jednak zdarzają się sytuacje, gdzie potrzeba nam kilka cm mniej lub więcej. Posłużę się przykładem koleżanki 🙂 Kupiła podwójne łóżko, takie z wysuwanym dolnym łóżkiem. Główne łóżko miało standardowe wymiary, natomiast to dolne było mniejsze, gdyż mieściło się tuż pod nim. Skontaktowała się ze sklepem z zapytaniem o materac na wymiar. Bez problemu zrealizowano zamówienie. Warto tylko pamiętać, by dobrze podać wymiary, gdyż nie zawsze można zwrócić materac w niestandardowym rozmiarze (wykonanym na własne zamówienie).

To jak, wiecie już wszystko? 😉

Może cię zainteresować