MALUCH NASZE M

Materac dla dziecka – jaki wybrać?

Materac dla dziecka – jaki wybrać?

Materace przerabiam praktycznie co roku. 4 lata temu kupiłam pierwszy materac dla noworodka i służy nam do tej pory dla Borysa. Jestem z niego bardzo zadowolona. Kolejne materace – dla Lilki do łóżeczka i dla Julka do łóżeczka”starszaka” wybrałam materace piankowe. Czy były dobre, złe tego nie wiem w praktyce, gdyż Maluchy spały z nami. Wiedziałam, że te materace są tymczasowe, dlatego nie przyłożyłam się by wybrać odpowiedni materac dla dziecka.

Tym razem, odrobiłam lekcję 🙂 Wybierając materac dla dziecka, przegrzebałam wiele stron internetowych, przestudiowałam składy materacy, przeczytałam wiele opinii i w końcu wybrałam…materac Hevea Junior Max. Szczerze, wcześniej nie spotkałam się z marką Hevea, a teraz gdy szukałam materaca dla dziecka w wielu sklepach trafiłam na materace Hevea. Postanowiłam się im bliżej przyjrzeć, poczytać a nuż może trafię na odpowiedni. Miałam pewne wymagania tzn.:

  • rozmiar, nie wszyscy producenci oferują 90x 180 cm,
  • antyalergiczny,
  • lateksowy,
  • zdejmowany pokrowiec z możliwością prania w pralce,
  • dwustronny,
  • jakość – oznaczony znakiem jakości.

Materac lateksowy dla dziecka?

Tak, to nasz wybór materaca dla dziecka, tzn. dzieci – Lilki i Julka. Powyższe funkcje spełnia, ale co jeszcze? Zastanawiałam się nad dwoma ale ten przekonał mnie bardziej. Przyjrzyjmy mu się bliżej. Materac Hevea Junior Max wykonany jest z pianki lateksowej perforowanej. Pewnie nasuwa Ci się pytanie – przecież lateks jest niezdrowy i uczula a dzieci to już w ogóle. Tak, lateks może uczulić, mogą powstać alergie, ale jeśli wykorzystywany produkt jest wykonany ze 100% lateksu. Dlatego do lateksu dodaje się substancje syntetyczne, które niwelują w większości substancję alergizujące i może być stosowany w codziennym użytku – zarówno dla alergików jak i dzieci. Taka mieszanka pianki lateksowej – lateksu naturalnego z syntetycznym powinna składać się mniej więcej z 80 % lateksu syntetycznego i 20 % lateksu naturalnego. Proporcja 80 % do 20 % obowiązuje wśród wszystkich europejskich producentów dostarczających produkty dobrej jakości. Dodatkowo wyroby lateksowe powinny być sygnowane znakiem Euro – Lateks Euro – Standard, wtedy mamy pewność, że korzystamy z produktów bezpiecznych i nieszkodliwych dla zdrowia.

Cechą szczególną materacy lateksowych jest wysoka elastyczność. Świetnie dopasowują się do ciała i są odporne na odkształcenia. Po wstaniu z materaca, wraca on do swoich kształtów. Materace lateksowe są odporne na kurz, roztocza, są przeciwgrzybiczne i antyalergiczne. Jak tylko przeczytałam w opisie materaca, że lateks z żelem wchłania nadmiar wilgoci z otoczenia materaca, od razu miałam przed sobą wizję spoconego Julka podczas snu. Podobno struktura lateksu zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki któremu człowiek się tak nie poci. Do tego pokrowiec na materac z możliwością prania w pralce. Jest wykonany z dzianiny pikowanej antyalergiczną włókniną klimatyzowaną.

Materac Hevea Junior Max – dla kogo?

Materac ten przeznaczony jest dla dzieci powyżej dwóch lat. Bez ograniczenia na wiek, gdyż zalecana waga to – nie przekraczanie 80 kg. Gdzieś czytałam, że z wyborem materaca dla dziecka jest podobnie z jak wyborem fotelika. Gdyż dziecko rośnie, zdobywa większą wagę, zmienia się, dlatego dobrze jest podejść do wielu wyborów z głową. Tym bardziej jeśli ma służyć na lata. Co jak co ale materac kojarzy się ze snem, odpoczynkiem, a co za tym idzie? Oczywiście, że wygoda, jakość, komfort. Dziecko przecież zasługuje – by mieć odpowiednio wyrzeźbiony kręgosłup podczas snu, podpartą głowę i inne części ciała poczuły rozluźnienie. Wiele rodziców zmienia łóżeczko na bardziej „dorosłe” właśnie jak dziecko ma mniej więcej 2 lata. To z chęci zmiany wystroju pokoju tak jak u nas TU, to powiększeniu rodziny czy po prostu osiągnięcia maksymalnej wagi, którą preferują materace typowo dla niemowląt. Jak widać moje dzieci są zadowolone, zobaczcie sami 🙂

Materac Hevea Junior Max – heveamaterace.pl

Może cię zainteresować