Bez kategorii

Mata edukacyjna z pianinkiem „baw się i kop”

Matę edukacyjną zakupiliśmy jak nasze maleństwo zaczęło interesować się światem, czyli jak miało około 2-3 miesiące. Wybraliśmy matę z pianinkiem nie tylko dlatego aby dziecko kopiąc słyszało dźwięk instrumentu, ale także po to by służyła jak najdłużej. Wiele zabawek jest tylko na jakiś czas wieku dziecka. Natomiast mata którą wybraliśmy jest przeznaczona dla niemowląt jak i dla tych trochę starszych. Zgodnie z informacjami na opakowaniu zabawka przeznaczona jest dla dzieci od 0 do 18 miesięcy. Całość zabawki jest łatwa do utrzymania w czystości. Materiał można odłączyć od części plastikowych i wyprać a dołączone zabawki odczepić i umyć. Łatwa w montażu i zamianie pałąka ku górze lub w formie leżącej. Kupując matę kierowaliśmy się bezpieczeństwem dziecka jak i funkcjonalnością. Mata nie ma w sobie małych elementów, które dziecko może połknąć.

Zabawkę możemy ustawić na 3 sposoby, kierując się aktualnymi możliwościami naszej pociechy lub upodobaniami. Dziecko może leżeć na pleckach, na brzuchu i siedzieć.

Gdy pałąk ustawiony jest pionowo dziecko może bawić się zawieszonymi zabawkami: słonik z obracającą się piłką, żabka z zawieszonymi grzechoczącymi kółeczkami, lew, ptaszek i lusterko w kształcie słoneczka. Wiszące kolorowe zwierzątka motywują maleństwo do łapania a dziecięce nóżki uruchamiają klawisze pianinka. Lusterko także odgrywa bardzo ważną rolę, szczególnie jak zmienimy pozycję pałąka na leżącą. Mobilizuje to dziecko do przekręcania się by obejrzeć się w lusterku. Lusterko nie służy tylko do przyglądania się ale także do odbijania światła czy widocznych ruchów w innej części pomieszczenia. Gdy dziecko samodzielnie siedzi, można ustawić pianinko poziomo by naciskało klawisze rączkami. Pianinko odtwarza krótkie dźwięki i melodyjki. Można je ustawić w trybie długotrwającym, muzyka w tym przypadku gra około 15 min. Kiedy pianinko gra migają nutki- światełka nad klawiszami w rytm muzyki.

Dodam, że zaletą są odczepiane zabawki zakończone kółkiem. A dlaczego? Dlatego, że sporo zabawek z Fisher Price kończy się tym kółkiem i dzięki temu można zamieniać zabawki by się nie nudziły naszemu maleństwu.

U nas mata z pianinkiem świetnie się sprawdza, jest solidnie wykonana i dobrej jakości. Nie jest jedyną zabawką firmy Fisher Price, gdyż cenimy jakość wykonania, niezawodność i bezpieczeństwo.

Może cię zainteresować