PARENTSY

MamO przez wielkie O

Dzień mamy

Dziś dzień mamy, a ja nie mogę uwierzyć, że nią jestem od prawie dwóch lat. Jakie to jest szczęście to tylko mama może wiedzieć. Patrzę codziennie na tego urwisa co zmienił mi życie i wiem, że nudno by było bez Niego. Czasem wystarczy jedno spojrzenie, jeden całus czy jedno przytulenie i czujesz to coś, coś tak silnego… czy to matczyna miłość? Raczej tak.

Pamiętam jak czekałam na pierwsze słowo z ust mojego syna „mama” jednak nie było to Jego pierwsze słowo. Czekałam cierpliwie i się doczekałam, a teraz non stop słyszę wyraźne MAMO z akcentem na O co niezmiernie cieszy a zarazem bawi.

Bycie mamą to wyzwanie i ciężka praca nad wychowaniem tego naszego malucha. Nie tylko teraz, gdy zaczyna rozumieć i wszystko powtarzać, ale od samego urodzenia. Bardzo dużo nauczyłam się przy moim synku, nie tylko się Nim opiekować, ale głównie cierpliwości, wytrwałości i nawet trochę asertywności  bo naprawdę jest potrzebna przy wychowaniu takiego szkraba. Niebawem czeka mnie kolejne wyzwanie, bo zostanę mamą po raz drugi. Niezmiernie cieszymy się z tego daru, a ja wierzę, że podzielę czas tak, by synowi nie zabrakło tej mamy, którą miał tylko dla siebie.

Z okazji Dnia Mamy, życzę wszystkim Mamom wytrwałości w wykonywanym „zawodzie” abyście były spełnione i na co dzień cieszyły oczy swoimi pociechami tak jak to robię, bo nie ma nic piękniejszego jak macierzyństwo i obrazek jak nasz maluch rośnie i poznaje ten świat.

Może cię zainteresować