PODRÓŻE

Majątek Howieny

Sielskie klimaty, czyli poznaj Majątek Howieny

Zauważyłam, że od kiedy mam dzieci, lubię poznawać miejsca które dają nam wewnętrzny spokój. Mam na myśli to, że mnie zadowala spacer na świeżym powietrzu, ale dzieciom potrzeba jest wrażeń. Podczas wycieczek, zazwyczaj staramy się urozmaicić czas dzieciom i zapewnić im atrakcję. Tak jak będąc na Mazurach odwiedziliśmy Mazurolandię, przebywając na Podlasiu chcieliśmy odwiedzić równie fajne miejsce. Będąc w Białymstoku, szukaliśmy w okolicy miejsca by dzieci mogły pohasać na powietrzu a jednocześnie, aby była jeszcze kropka nad i. W ten sposób trafiliśmy na Majątek Howieny, który znajduje się w Pomigaczach, około 15 km od Białegostoku. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce. Przede wszystkim teren jest wielki i pięknie zagospodarowany. Sielski klimat sprzyja! Gotowi na wirtualny spacer?

Mini zoo

Niesamowite jest to, jakie wrażenie zrobiło na mnie to mini zoo. Przede wszystkim, obudziłam w sobie wewnętrzne dziecko. Na widok śmiesznych małpek, przecudownych alpak czy przesłodkiego osiołka moje endorfiny dały o sobie znać. Tym bardziej, że dzieciaki bardzo dobrze się bawiły i oczywiście wspominały to miejsce z wielkim uśmiechem na ustach. Z pewnością jedną z niezapomnianych chwil dla dzieci jak i dla nas dorosłych było karmienie osiołków trawą, którą zrywaliśmy.

Przede wszystkim, miło patrzeć, że zwierzęta były bardzo zadbane, przyjazne dla ludzi, oswojone. Zdecydowanie to dobrze świadczy o gospodarzach. Przyjacielski był piesek, który towarzyszył nam w spacerowaniu. Strasznie się cieszył na widok dzieci i biegał wraz z nimi.

Plac zabaw

Na terenie Majątku Howieny znajduje się również plac zabaw dla dzieci. Wydaje się niewielki, ale dla nas na tamten moment wystarczył. To co dzieci lubią najbardziej – huśtawki i zjeżdżalnie były 🙂 Drewniana konstrukcja nawiązywała do reszty zagospodarowanego terenu.

Wiejskie chaty

Spacerując po Majątku, można dostrzec stare chaty, kuźnię, czy wieżę strażacką. Miejscom tym można przyjrzeć się bliżej, wchodząc do środka. Dzięki tym chatom, można poczuć ten sielski klimat. Zadbano tu o każdy detal.

Z pewnością świetnym dopełnienie tego miejsca jest restauracja zrobiona w wiejskim stylu. Podobno serwują tu pyszne jedzonko, jednak nie wstąpiliśmy bo była jakaś impreza okolicznościowa.

Podsumowując nasz pobyt, Majątek Howieny to miejsce dla osób, które chcą chwycić oddech od miejskiego życia. Uważam, że jest to miejsce godne uwagi, dlatego też postanowiłam mieć tu je na blogu.

Może cię zainteresować