NASZE M

Klasyczna łazienka

Klasyczna łazienka

Łazienka. Jako pierwsza wykończona w pełni w naszym mieszkaniu. Miałam na nią pomysł, mimo, że nie współgrał z resztą mieszkania, postanowiłam zaryzykować. Miała to być moja mała rajska plaża. Kolor piaskowy miał przejąć to pomieszczenie, lustro na połowie jednej ściany miało zrobić efekt wow (nie doszło do skutku), kamienie i muszle miały być częścią dekoracyjną łazienki a na prysznicowej podłodze miały być zalane pod żywicą różnego rodzaju muszle. Niestety to nie wyszło – nikt nie chciał się podjąć takiego małego kawałka z żywicą. Dlatego też musieliśmy z tego zrezygnować. O tyle dobrze, że postawiliśmy na klasykę, która zawsze wygląda dobrze, nawet wtedy, gdy nie do końca zaplanujemy tak, jak byśmy chcieli. Klasyczna łazienka zawsze się sprawdza. Ciepłe kolory same zachęcają do domowego SPA. Jak urządzić łazienkę, aby wszyscy domownicy byli w pełni zadowoleni? Piaskowa łazienka raczej wpadnie w oko i kobiecie i mężczyźnie. W kolorach tych nie ma przepychu, jednak można wypełnić je kolorowymi dodatkami. My jednak postawiliśmy na stonowane kolory. Nasza klasyczna łazienka mieści wszystko czego potrzebujemy. Zapraszam do obejrzenia.

Jak urządzić łazienkę ?

Najprościej to wziąć pod uwagę potrzeby swoje i domowników. Co powinno znaleźć się w łazience, zależy od predyspozycji. W naszym mieszkaniu były 3 łazienki. Jedna w sypialni a dwie na korytarzu. Na etapie budowy powiększyliśmy łazienki, kosztem korytarza. Nasze potrzeby zminimalizowaliśmy do jednej łazienki w mieszkaniu, która mieściła wszystko co powinno się w niej znaleźć. Na samym etapie planowania łazienki wiedzieliśmy co chcemy w niej umieścić a co będzie zbędne. Chcieliśmy aby było miejsce do kąpieli, WC, umywalka, miejsca na przetrzymywanie kosmetyków i basta! Chcieliśmy, aby nasza łazienka była przestronna i jednocześnie spełniła swoje funkcje łazienki. Jedno o czym marzyłam to…by jej nie zagracać. Jednak nie wszyscy mają możliwość przeniesienia np. pralki czy detergentów do innego pomieszczenia. Nam się udało. Z jednej z łazienek zrobiliśmy pralnie, która pełni też funkcję pomieszczenia gospodarczego.

Wanna czy prysznic?

Kto co lubi. Ja chciałam wannę a Piotrek prysznic. Na szczęście nie musieliśmy wybierać między tym a tym, gdyż to pomieszczenie pozwalało na takie rozwiązanie. Wanna ma swoje plusy za możliwość zrelaksowania się i jest chyba niezbędna, gdy ma się dzieci. Natomiast z prysznica lubiłam korzystać w ciągu dnia jak i podczas zaawansowanej ciąży. Jak dla mnie był wygodniejszy. Zaletą prysznica jest chyba mniejsze zużycie wody, co o tym sądzicie? Jedno i drugie ma swoje zalety prawda?

Miejsce do przechowywania

Jak widzisz, w naszej łazience nie ma wiele miejsca do przechowywania. To był mój celowy zamiar. Mogłam sobie pozwolić na przeniesienie pralki do pomieszczenia gospodarczego, a wraz z tym kosz na bieliznę, czy chemia. Jednak uważam, że w łazience jest wystarczająco miejsca na postawienie szamponu czy płynu oraz innych kosmetyków. W szufladzie znalazłam miejsce na inne kosmetyki czy urządzenia (suszarka, prostownica, depilator).

Oświetlenie

Z oświetleniem to zaszaleliśmy. Nie jest w pełni ono wykorzystywane. Mamy pełne sufitowe oświetlenie, oświetlenie nad lustrem, WC, prysznicem i wanną. Najczęściej korzystamy z oświetlenia punktowego, jest to największe oświetlenie w naszej łazience. Kolejnym wykorzystywanym jest to przy wannie. Sprawdza się szczególnie wieczornym wycieczkom do łazienki, nie rozprasza i nie rozbudza. Te dwa oświetlenia w zupełności wystarczyłyby w tej łazience.

Jak się podoba, trafiła w Twój gust?

Może cię zainteresować