GADŻETY

Kalendarz adwentowy

Wcześniej moje dzieci znały tylko te kalendarze z czekoladkami. Natomiast ubiegłoroczny kalendarz adwentowy okazał się strzałem w dziesiątkę. To był nasz pierwszy tego typu kalendarz z zadaniami i niespodziankami. Z pewnością ta wersja kalendarza adwentowego o wiele lepiej spodobała się dzieciakom.

Zacznę od tego, że kalendarz adwentowy zrobiłam na ostatnią chwilę. 1 grudnia wspólnie z dziećmi usiedliśmy przy stoliku i każdy miał swój przydział w robieniu kalendarza. Wykorzystaliśmy woreczki śniadaniowe, z kartonu dzieci wycięły 24 kółka, dziurkaczem otwory, nawlekliśmy woreczek i kartonik na jutowy sznureczek i zawiesiliśmy na bambusową drabinkę. Ze względu na to, że nie byłam przygotowana – przygotowanie kalendarza potraktowałam jako pierwszy punkt z odliczania do Świąt Bożego Narodzenia. Do woreczków na bieżąco dodawałam zadania, wyzwania i niespodzianki. Przede wszystkim zorganizowałam ten kalendarz pod siebie, jeśli wiedziałam, że jutro pojedziemy po choinkę to pisałam taką karteczkę, jeśli wiedziałam, że kolejny dzień będzie mocno napięty wrzucałam drobnostkę o tematyce świątecznej.

W tym roku będzie również minimalistycznie. Do kalendarza adwentowego wykorzystam kartonowe domki, które zawieszę na lampeczkach lub ustawie je z lampeczkami jako dekoracja albo zawieszę na bambusowej drabince. Spisałam sobie na kartce co chcę umieścić w kalendarzu adwentowym i będę również na bieżąco wkładać w zależności od planów.

Kalendarz adwentowy – zadania i niespodzianki.

W przeciwieństwie do ubiegłego roku, w tym ciut bardziej się przygotowałam. Może zabrzmi to dziwnie, ale jak tylko napotkałam drobnostki, które mogłyby posłużyć do kalendarza – kupiłam, nie ważne że był maj czy lipiec 🙂 Dodatkowo użyję również rzeczy, które i tak bym kupiła. Oczywiście nie zapominając o zadaniach i wyzwaniach. Przede wszystkim, są to drobne i przyjemne zadania i obowiązki. Nie wiem czemu, ale na „posprzątaj swój pokój” brzmiało jakoś magicznie bez grama narzekania. To chyba ta magia…

W naszym kalendarzu adwentowym znajdziemy:

 1. Poznaj historię kalendarza adwentowego.
 2. Wybierz i zacznij czytać świąteczną książkę
 3. Napisz list do Świętego Mikołaja
 4. Spacer na Stare Miasto
 5. Umyj buty, Mikołaj tuż tuż
 6. Naucz się nowej kolędy i odbierz upominek
 7. Wesprzyj aukcję/fundację
 8. Pomóż przygotować pomarańcze do suszenia
 9. Zrób dobry uczynek
 10. Zrób z klocków ozdobę świąteczną
 11. Wyprawa po choinkę
 12. Udekoruj choinkę
 13. Zrób upominek dla…
 14. Posprzątaj swój pokój i odbierz upominek 🙂
 15. Udekoruj swój pokój ozdobami świątecznymi.
 16. Narysuj świąteczny rysunek
 17. Rodzinne pogadanki przy gorącej czekoladzie
 18. Pieczemy pierniczki!
 19. Domowe kino! Wybieramy świąteczny film lub bajkę.
 20. Zrób pamiątkowe zdjęcie świąteczne
 21. Opowieści świąteczne, czyli jak rodzice spędzali święta jak byli w twoim wieku
 22. Pomóż w świątecznych porządkach
 23. Opowiedzenie dzieciom o historii narodzin Jezusa
 24. Pomóż w przygotowaniu Wigilii

Podsumowując, takie zadania znajdą się u nas w tym roku. Jednak chciałabym by spadł śnieg i wymienić kilka zadań na wyprawa na sanki czy zrobieniu aniołka na śniegu.

Te wpisy mogą Cię zainteresować:

 1. Prezent dla dwulatka

2. Prezent dla trzyletniego chłopca

4. Prezent dla trzyletniej dziewczynki

4. Prezent dla czterolatka

5. Prezent dla czterolatki

6. Prezent dla pięciolatki

Może cię zainteresować