PODRÓŻE

Fotelik samochodowy

Początkowo mieliśmy siedzisko samochodowe X- Lander, które było w komplecie z wózkiem. Wydawało się być wygodne dla syna, do czasu, gdy nie zaczął już sam siadać. Wspomniany fotelik był pochylony na zasadzie kołyski i nie dało się zmienić konta nachylenia. Syn siedział nie mając oparcia, bo było gdzieś w tyle. Mimo, że fotelik jest przeznaczony dla dzieci do 13 kg wagi, postanowiliśmy kupić dopasowany fotelik samochodowy.

Gdy maluch osiągnął odpowiednią wagę, tj. 9 kg, udaliśmy się do pobliskiego sklepu Tosia. Polecono nam dwa modele fotelików samochodowych. Pierwszy to Maxi Cosi Tobi, wtedy kosztował 829 zł w promocji, teraz na stronie kosztuje od 699 zł do 799 zł zależy od koloru. Drugi fotelik, który polecono nie był na naszą kieszeń kosztował około 1500 zł. Bardzo mi się spodobał fotelik Maxi Cosi w białym kolorze ale chcieliśmy poczytać opinie i przemyśleć sprawę.

Następnym razem udaliśmy się już z myślą o zakupie ww. fotelika. Jednak został nam zaproponowany Romer King Plus. Przymierzyliśmy synka do obu fotelików i wydawało nam się, że lepiej czuje się w siedzisku Romera. Akurat fotelik też był w promocji bo kosztował 569 zł, aktualnie kosztuje od 579 zł do 659 zł w Tosi. Fotelik przekonał mnie łatwiejszym zdejmowaniem pokrowca niż Maxi Cosi i oczywiście ceną. Dokupiliśmy dodatkowo matę ochronną na tylne siedzisko samochodowe w cenie 25 zł. A wygląda tak:

Fotelik samochodowy Romer King Plus wydaje się być wygodny dla naszego syna. Jest przeznaczony dla dzieci od 9 kg do 18 kg wagi. Posiada 2 lata gwarancji. Został zaprojektowany, sprawdzony i dopuszczony zgodnie z wymogami europejskich norm dotyczących urządzeń służących bezpieczeństwu dzieci (ECE R44/04). Uważam, że jest bezpieczny i wygodny, gdyż maluch nie dawał po sobie poznać, że niewygodnie mu się jedzie. W końcu sam wybrał 🙂

Ponadto fotelik posiada:

 – 3-punktowe pasy bezpieczeństwa,

– 5-punktowe szelki bezpieczeństwa, wyposażone w profilowane, amortyzujące ochraniacze,

– 7-stopniowa regulacja wysokości pasów,

– komfortowy dla dziecka, gdyż ma rozbudowany zagłówek z bawełnianą tapicerką, którą można zdjąć i wyprać w temperaturze 30 stopni,

– szerokie siedzisko daje więcej miejsca rosnącemu dziecku,

– montaż przodem do kierunku jazdy od 9 kg do 18 kg,

– regulacja kąta pochylenia fotelika (4 stopnia),

-szelki wyposażone są w specjalne wkładki naramienne, które redukują obciążenie w okolicy szyi/głowy,

– zagłówek z regulacją wysokości, regulowany od przodu,

-montaż z trzypunktowym pasem biodrowym 4 gwiazdki w systemie bezpieczeństwa adac.

Podróżowanie w foteliku wygląda tak 🙂

Może cię zainteresować