GADŻETY MALUCH

Dzień Babci i Dziadka – 10 pomysłów na prezent

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka nadchodzi wielkimi krokami. W przedszkolach zacznie się hurtowe robienie laurek, przygotowania do występów a wraz z tym nauka wierszyków i piosenek. Dziecko to wszystko robi dla Nich i uważam, że jest to trafiony prezent. Nie da się ukryć, że najwspanialszym prezentem dla Babci i Dziadka są Wnuczki i to zapewne by im wystarczyło. Jednak zawsze jakąś drobnostką chcemy pokazać, a zwłaszcza już świadome dzieci jak dobrze mieć Babcię i Dziadka.

10 pomysłów na prezent na Dzień Babci i Dziadka

  1. Własnoręcznie zrobiony prezent – laurka z życzeniami od wnucząt. Jest wiele pomysłów na taką kartkę – odciski dłoni wnucząt, rysunek, udekorowanie ulubionymi przysmakami a przy okazji słowo od serca. Taka kartka jest pamiątką a jednocześnie sercem i radością wnuczka włożonym w tak prostą laurkę.
  2. Dobry uczynek – i tu można włączyć starsze dzieci, czasem drobne sprawy jak pomoc, wyręczenie w czymś Babci i Dziadka jest sto razy lepsze – budują się wspomnienia, które szufladkują się w pamięci.
  3. Ramka ze zdjęciem – jest jeszcze na to miejsce? U naszych „dziadków” jeszcze tak, także aktualne zdjęcie wnucząt plus jakaś ramka do zdjęć pięknie zapakowana i jest! Chyba nic prostszego 🙂
  4. Album ze zdjęciami – uważam za jak najbardziej trafione. Wybrać kilka pięknych ujęć z niecodziennych sytuacji z Babcią i Dziadkiem, wywołać fotografie i zrobić album samodzielnie. Do tego krótkie opisy pod zdjęciem nabiorą fajnego charakteru prezentu.
  5. Czekoladowy telegram – nie uda się wnuczkom wpaść z odwiedzinami do Babci i Dziadka? Jest na to słodki pomysł – czekoladowy telegram. Już ten prezent wykorzystaliśmy kilka lat temu. Miłe czekoladowe słowa, myśli mogą sprawić słodką niespodziankę 🙂
  6. Kwiaty – na każdą okazję, prawda? Kto nie lubi kwiatów!? Miły gest do tego dołączona laurka lub mini karteczka z życzeniami, mnóstwo buziaków i jest prezent.
  7. Foto-kalendarz – o tyle fajnie, że Dzień Babci i Dziadka wypadają na samym początku roku i może jeszcze dziadkowie nie zdążyli zakupić kalendarza na kolejny rok. Co jak nie mordki wnucząt zmieniające się co miesiąc uszczęśliwią najbardziej. Fajna i niedroga sprawa a prezent na cały rok.
  8. Poduszka – spersonalizowana, z dedykacją czy zdjęciem. Teraz to można wszystko.
  9. Voucher na masaż – a gdyby tak zrelaksować Babcię i Dziadka i wysłać ich na masaż? Wiem, wiem to czas świętowania i nie chcemy się ich pozbyć 🙂 W ten czas może wnuczek pomóc w przygotowaniach do obiadu…hmmm co Ty na to?
  10. Obiad – ile razy wnuczek, wnuczka wpadają na obiad do Babci i Dziadka? No właśnie. Zamiana ról —> zapraszamy ich do siebie na obiad lub do restauracji byśmy mogli wszyscy zasiąść i świętować.

Jak podobają Ci się pomysły? Wykorzystasz któryś? Miłego świętowania!

Może cię zainteresować