GADŻETY MALUCH

Dodatki do pokoju dziecięcego – inspiracje

Nowości i znów nowości

Żyjemy w takich czasach, gdzie jest wszystkiego mnóstwo, szalenie dużo aż się wylewa. Bo co za dużo to niezdrowo! Niekoniecznie, trzeba mieć umiar. Urządzając pokój dziecięcy inspirowałam się wieloma pokojami dziecięcymi. Nie mogłam się zdecydować w jaki styl pójść – pastele czy tak jak w całym domu biel, szarość, czerń. Kusiło mnie wiele dodatków takich jak pluszowe poroża, baldachimy, girlandy, metalowe kosze i wiele jeszcze innych, ale w urządzaniu pokoju dla dzieci trzeba mieć kontrolę. Bo gdy wpadniemy w wir zakupów, może z wnętrza wyjść kogiel mogiel. Dlatego też wstrzymałam się od wspomnianych dodatków do pokoju dziecięcego i zostawię sobie pomysły na urządzenie w przyszłości pokoju dla Lili. Przygotowałam sporo inspiracji do pokoju dziecięcego, choć to co chciałam pokazać to worek bez dna. 🙂 Gadżety te znajdziecie w sieciówkach jak i sklepach, które często są hand made. Przeróżności te mogą być także fajnym prezentem dla Malucha. Obejrzyj i koniecznie daj znać, które dodatki do pokoju dziecięcego podobały Ci się najbardziej!

Naklejki

To chyba jedna z najtańszych ozdób pokoju. To znaczy, zależy od tego co się chce bo są naklejki i mega naklejki. Dzięki nim można na prawdę zmienić wnętrze. Wystarczy tylko dobrać je odpowiednio do wizji pokoju. Zobacz jak u nas półki chmurki nabrały charakteru jak dodaliśmy krople deszczu. A nie wydałam na nie majątku (ok 20 zł).  Tak samo z płytą, którą przymocowaliśmy do łóżeczka – z białych – powstały wesołe z gwiazdkami. Teraz zakochałam się w tych kwiatach, ach…

 1. Kropki –TU
 2. Załóżkowe domki – TU
 3. Kolorowe kropki – TU
 4. Rzęsy – TU
 5. Kwiaty – TU
 6. Serduszka – TU

Pojemniki i pudełka

Pudełka znajdziemy niemal w każdym rozmiarze. Od małych na drobiazgi, po duże na zabawki czy klocki. Pudełka są dobrym rozwiązaniem do segregacji zabawek. Tekturowe jak i z plastiku.

 1. Pudełko do przechowywania – TU
 2. Zestaw 2 dużych pudełek – TU
 3. Lego – TU
 4. Pojemnik z pokrywką – TU
 5. Pojemnik na kółkach – TU
 6. Pudełko Kraina Lodu – TU
 7.  Czarne pudełko – TU

 

Kosze na zabawki

Można zwrócić uwagę, że kosze na zabawki pojawiają się coraz częściej w pokojach dziecięcych. Najłatwiej jest wrzucić zabawki dzieciom niż je układać. Znajdziemy dziecięce mniej lub bardziej a także takie, które mogą być poźniej wykorzystane dla siebie. Znajdziemy hand made, papierowe, wiklinowe jaki kosze metalowe. To zależy od Ciebie w jakim stylu urządzisz pokój dla dzieci. Do koloru do wyboru.

 1. Kosz z królikiem –TU
 2. Zestaw 2 koszy – TU
 3. Kosz w paski – TU
 4. Wiklinowy kosz z pomponami – TU
 5. Papierowy kosz –TU
 6. Metalowy kosz – TU
 7. Kosz w gwiazdki – TU

Plakaty i obrazki

Podobnie tak jak naklejki, plakaty i obrazki fajnie zdobią ściany pokoju. Często są to ulubione postaci z bajek jak Batman czy Miffi. Obrazki te zyskały bardzo szerokie zainteresowanie. Obrazki można kupić a także pobrać bezpłatnie w Internecie, wystarczy poszukać.

 1. Batman – TU
 2. Miffi – TU
 3. Liczby – TU
 4. Miś – TU
 5. Królik – TU
 6. Chmurka – TU

 

Poduszki

Poduszka a jak wiele może. Nie tylko jest świetnym elementem dekoracji pokoju dziecięcego ale również, może być jednocześnie przytulanką. Producenci prześcigają się we wzorach.

 1. Księżyc – TU
 2. Jelonek – TU
 3. Gwiazdka –TU
 4. Kurka – TU
 5. Świnka – TU
 6. Miś –TU
 7. Króliczek – TU

Dywany i maty

Tu się dzieje, przynajmniej u nas. Na podłodze bawimy się najczęściej. Dobrze jest na czymś siedzieć ale dobrze jest również łatwo z tego dywanu posprzątać. Dlatego postawiliśmy na gładki dywan, który jest matą do zabawy w samochody. Pasuje niemalże do każdego wnętrza. Dobrym rozwiązaniem na podłogę jest bawełniana mata, która służy również jako worek na zabawki

 1. Dywan z drogą –TU
 2. Dywan z motywem gry w klasy – TU
 3. Dywan w gwiazdki – TU
 4. Dywan w paski – TU
 5. Mata z pomponami – TU
 6. Mata – TU
 7. Mata w chmurki – TU

Skrzynie na zabawki

Zamykane, otwarte, na kółkach, plastikowe czy drewniane do koloru do wyboru. My mamy zrobioną z płyt (jak zamawialiśmy meble do kuchni to tak przy okazji). Po czasie dorobiliśmy kółka, jest teraz bardziej mobilna i łatwiejsza w przestawianiu.

 1. Biała skrzynia – TU
 2. Skrzynia z gwiazdką – TU
 3. Skrzynia wysuwana – TU
 4. Drewniana skrzynia na kółkach – TU
 5. Drewniana skrzynia na kółkach obrotowych – TU

Baldachimy i namioty

Namiot mamy i jest super. Może być dekoracją, miejscem do kryjówek czy miejscem odpoczynku i relaksu. Baldachim może być wykorzystany nad łóżkiem dziecka czy po prostu jako miejsce do zabaw.

 1. Szary baldachim – TU
 2. Baldachim z falbanką – TU
 3. Różowy baldachim – TU
 4. Tipi z poduszkami – TU
 5. Tipi – TU

Oświetlenie

Teraz pojawiają się co chwila różne pomysły. Można znaleźć tyle wspaniałości. My mamy różne punkty świetlne w pokoju dziecięcym. Cottonballs fajnie wyglądają jak i robią nastrój do spania. Teraz oświetlenie można znaleźć w różnych kształtach i rozmiarach

 1. Miś – TU
 2. Łabędź – TU
 3. Miffi – TU
 4. Chmurka – TU
 5. Balon – TU
 6. Ananas – TU
 7. Królik – TU

 

Wiszące pluszowe poroża

Bardzo mi się podobały, jednak nie pasowały za bardzo do naszego dziecinnego pokoju. Jednak myślę, że nie zabraknie go w przyszłości w Lili pokoju.

 1. Jelonek  ze złotymi rogami –TU
 2. Jednorożec – TU
 3. Flaming – TU
 4. Różowy jelonek – TU
 5. Hipopotam – TU

I jak jest tu coś dla Ciebie, wrrróć… do pokoju Twojego dziecka?

 

Do następnego!

 

Może cię zainteresować