MISZMASZ

Długie weekendy 2018 – zaplanuj je!

Długie weekendy 2018 – zaplanuj je!

Witaj w Nowym Roku 2018 🙂 Życzymy Ci samych sukcesów i realizacji zamierzonych celów! Masz już plany, postanowienia? Ja plany zawsze mam, choć nie zawsze o nich mówię. Jeśli chodzi o postanowienia, może mi nie uwierzysz, ale…nigdy ich nie miałam upsss 🙂 To źle? Daj znać czy Ty masz i czy udaje Ci się je spełnić, ok? Wrócę do planów, bo przynajmniej takowe mam, ale żeby je mieć, warto sobie spojrzeć w kalendarz i czarno na białym zobaczyć, jak to wszystko się klaruje. Długie weekendy 2018, bo o nich mowa, można w różnoraki sposób je zaplanować. Dla pracujących nie zawsze jest łatwo wyszarpać dwutygodniowe wakacje, dlatego warto pomyśleć o pojedynczych dniach urlopowych i wybrać się na mały urlop. Jest kilka weekendów do przedłużenia a i jest w czym poszaleć, nie biorąc wcale tak wiele dni urlopowych.

Długie weekendy MARZEC/KWIECIEŃ

31 marca – 2 kwietnia – Wielkanoc

W przypadku tych świąt nic się nie zmienia. Zawsze jest to Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny, dochodzi do tego sobota i mamy 3 dni by świętować najważniejsze Święto Kościelne. Święta Wielkanocne kojarzą mi się z wiosną, jednak ostatnimi czasy jest dość zimno a nawet biało. Pogodzie pomyliły się Święta hehe.

Długie weekendy MAJ

28 kwietnia – 1 maja – Święto Pracy – 28 kwietnia to sobota a 1 maja to poniedziałek, także wydłuża się weekend o jeden dzień.

3 maja – 6 maja – Konstytucja 3 maja – 3 maja to czwartek, także jak weźmiemy na 4 maja urlop od pracy, weekend wydłuży nam się o 2 dni.

Jeśli chcemy zaszaleć i mieć 8 dni wolnych od pracy – wystarczy, że zaplanujemy sobie na 2 i 4 maja urlop. W tym przypadku można już zaplanować rodzinny wypad czy po prostu rozplanować czas na inne atrakcje. Majówka jest chyba najpopularniejsza a to dobry czas by zrobić sobie małe przedwakacje.

Długie weekendy CZERWIEC

31 maja – 3 czerwca – Boże Ciało – tradycyjnie w czwartek, 1 czerwca możemy zaplanować urlop i zyskać aż 4 dni wolne od pracy. Święto Bożego Ciała możemy fajnie połączyć z wypadem na Dzień Dziecka. Miła niespodzianka a zarazem najcenniejsze co mamy to CZAS dla dziecka.

Długie weekendy SIERPIEŃ

15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, Święto wojska Polskiego – wypada w środę, czy brać urlop? Hmmm środa to tak nie po drodze. Jednak zawsze jakaś wymówka do przedłużenia wolnego 🙂 Czy to będzie poniedziałek i wtorek czy czwartek i piątek, zależy od Ciebie. Takim sposobem zafundujemy sobie 5 dni wolnego. Sierpień jest miesiącem wakacyjnym, więc można jeszcze wykorzystać ten czas.

Długie weekendy LISTOPAD

1 listopada – 4 listopada – 2 listopada to piątek, który może być również zaplanowany jako urlopowy. Mamy 4 dni by na spokojnie odwiedzić groby bliskich.

Długie weekendy GRUDZIEŃ

22 grudnia – 26 grudnia – i tu możemy także się cieszyć. Wigilia wypada w poniedziałek, na który możemy zaplanować urlop -wtorek i środa to Boże Narodzenie, dodatkowo Święta wyprzeda weekend i zyskujemy 5 dni. Często Boże Narodzenie jest wiązane z wyprawą na zimowe sporty. Także biorąc dodatkowy urlop na 27 i 28 grudnia mamy 9 dni wolnych, a biorąc jeszcze wolne na 31 grudnia możemy mieć aż 11 dni wolnych od pracy. Także jest co planować 🙂

 

Może cię zainteresować